توبی هوپر کارگردان مطرح آمریکایی درگذشت

توبی هوپر کارگردان مطرح آمریکایی درگذشت

توبی هوپر کارگردان مطرح آمریکایی درگذشت

[ad_1]

توبی هوپر ،کارگردان فیلم های ترسناک که با عنوان “پدر ترسناک هالیوود” هم از او یاد می شد، در سن ۷۴ سالگی درگذشت.

او که با ساخت فیلم هایی چون “”کشتار با اره برقی در تگزاس” به شهرت رسیده بود،دیروز در محله شرمن اوکس لس آنجلس کالیفرنیا درگذشت.

او در سال ۱۹۴۳ در تگزاس متولد شد.ساخت فیلم “کشتار با اره برقی در تگزاس” در سال ۱۹۷۴، باعث به شهرت رسیدن هوپر در صنعت سینما ترسناک شد. این فیلم داستان یک گروه از افراد بد شانس رو نشون میدهد که در مسیر سفرشان وارد یک خانه تاریک و بدون سکنه میشوند. ناگهان متوجه یک قاتل بی رحم و دیوانه می شوند که میخواهد همه آنها را بکشد. این داستان در دهه ۱۹۷۰ در آمریکا به یکی از بهترین داستان ها و یکی از بهترین فیلم های ترسناک تبدیل شد. ساخت کارکتر بد این فیلم از قاتل سریالی “اد گین” برگرفته شده بود. او همچنین در سال ۱۹۸۶ فیلم “کشتار با اره برقی در تگزاس ۲” را ساخت که به همان اندازه موفق بود. ساخت فیلم “Poltergeist” در سال ۱۹۸۲ به نویسندگی و تهیه کنندگی استیون اسپیلبرگ و کارگردانی توبی هوپر نیز یک فیلم ترسناک و کلاسیک را به نمایش گذاشت.

این فیلم در دهه ۱۹۸۰ موفقیت بزرگی در جدول باکس افیس به دست آورد و جزو هشتمین فیلم برتر سال شد. او بعد از این فیلم ، دو فیلم ترسناک دیگر را ساخت،”لایف فورس” و “مهاجمان از مریخ”. فیلم مهاجمان از مریخ بازسازیی از فیلم بیگانه (ساخت سال ۱۹۵۳) بود. ساخت مینی سریال “سیلوز لوط” یا همان لوط سالم ،اقتباسی از یکی از بهترین رمان های استیفن کینگ به همین نام موفقیت چشمگیری را به دنبال داشت، به طوری که طرفداران فیلم های هوپر از این سریال به عنوان یکی از بهترین سریال های ترسناک یاد می کنند. او کارش را در تلویزیون تا سال ۲۰۰۰ ادامه داد اما فیلم ها و سریال هایی که ساخت به اندازه کارهای اولیه او جالب نبود. اخرین کار او،فیلم “جن” در سال ۲۰۱۳ بود که فیلمبرداری این فیلم در عربستان انجام شد. روحش شاد و یادش گرامی.


[ad_2]

به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *