نقد و بررسی فیلم هیتمن بادیگارد

نقد و بررسی فیلم هیتمن بادیگارد

نقد و بررسی فیلم هیتمن بادیگارد

[ad_1]

اکران فیلم هیتمن بادیگارد یا همان محافط هیتمن نگاه های مثبتی را به دنبال داشت

این فیلم در هفته ی اول اکران خود، تماشاگران زیادی را جذب کرد که این اتفاق باعث صدر نشینی این فیلم در جدول باکس آفیس شد.

فیلم های اکشن و کمدی در چند دهه اخیر، مخاطبان زیادی را به خود جذب کردند. زمانی که کارگردانی فیلمی بر عهده پاتریک هیو باشد و ستارگانی چون رایان رینولدز و ساموئل ال. جکسون در این فیلم حضور داشته باشند، میتوان گفت که این فیلم جزو بهترین فیلم های سال خواهد بود. ساموئل ال. جکسون در نقش هیتمن (داریوش کینکاید) و رایان رینولدز در نقش محافظ (مایکل برایس) در این فیلم نقش افرینی میکنند. این دو فرد باید مسیری را از لندن تا لاهه طی کنند. در این مسیر ارتشی بزرگی از سربازان بلاروسی سعی بر از بین بردن این دو فرد دارند زیرا داریوش کینکاید قصد شهادت علیه یک جنایتکار معروف بلاروسی به اسم ولادیسلاو دوخویچ (با بازی گری اولدمن) را دارد. دوست قدیمی مایکل برایس، امیلیا (با بازی الودیه یانگ) که الان جزو رئیس های ارشد اینترپول است، از برایس در مورد یک جنایتکار (ولادیسلاو دوخویچ) کمک میخواهد. او میگوید که جنگ بزرگی در راه هست و تنها یک نفر از این جنگ باخبر است (داریوش کینکاید) که میخواهد تا علیه این جنایتکار شهادت بدهد. امیلیا از برایس میخواهد تا محافظ داریوش کینکاید باشد و او را از لندن تا لاهه همراهی کند تا اتفاقی برای او نیفتد.

اگر کینکاید بتواند علیه ولادیسلاو دوخویچ شهادت بدهد،این جنایتکار دستگیر و همه چی به خوبی به پایان میرسد. البته که دوخویچ همینطور نمیشیند و منتظر از بین رفتن امپراطوری اش نمیشود. بنابر این برای از بین بردن این دو فرد هر کاری که لازم باشد انجام میدهد. بهترین قسمت های فیلم که روی آدم تاثیر زیادی می گذارد زمانی است که تمرکز اصلی فیلم روی ساموئل ال. جکسون و رایان رینولدز باشد. این دو بازیگر زمانی که با هم باشند قسمت های کمدی بسیار جالبی را به وجود می آورند. البته این دو کارکتر اخلاق های متفاوتی رو دارند و سازگار نبودنشون با هم در فیلم باعث افزایش جذابیت فیلم می شود. قسمت های اکشن فیلم از نظر ساخت نسبتا ضعیف بوده است. میتوان گفت پاتریک هیو در ساخت فیلم های اکشن خلاقیت زیادی ندارد. بازی ساموئل ال. جسکون و رایان رینولدز سرگرم کننده است. از نگاه بسیاری از مخاطبان، اگر جنبه اکشن فیلم رو در نظر نگرفت و به قسمت های کمدی فیلم نگاه کرد، فیلمی بسیار جالب خواهد بود، علاوه بر این پاتریک هیو سعی کرده است تا قسمت های کمدی فیلم درخشش بیشتری داشته باشد.

استقبال از این فیلم بسیار زیاد بوده اما نمره متا این فیلم زیاد جالب نیست. این فیلم از ۱۲۱۰۶ رای، امتیاز ۷٫۲ را کسب کرده است. رایان رینولدز در مصاحبه خودش با خبرنگاران گفته است:”تجربه ی بسیار عالی برای من بود. بازی با ساموئل خیلی خوب بود. او یه آدم بسیار سرگرم کننده است و این باعث می شد تا هم محیط کار بهتر باشه و هم خودش نقشش رو خوب بازی کنه. کار کردن با پاتریک هیو هم خیلی خوب بود. اون یه کارگردان خیلی خوبه.”زمانی که از رایان پرسیدن کدوم صحنه از فیلم رو که توش بازی کرده، خیلی دوست داشته، او گفت: “قسمت هایی که در آمستردام فیلمبرداری شده بود خیلی عالی بود. “وقتی از رایان پرسیدند زمانی که فیلمنامه رو خوندی چه حسی داشتی وقتی میخواستی با ساموئل ال. جسکون کار کنی، او گفت: “اولش که فیلمنامه رو خوندم گفتم داستانش خیلی خنده داره و دوست دارم تو این فیلم بازی کنم و وقتی فهمیدم ساموئل هم در این فیلم حضور داره اشتیاقم برای بازی در این فیلم بیشتر شد چون من و ساموئل در فیلم های زیادی با هم بازی کردیم و تجربیات خوبی باهاش داشتم.


[ad_2]

به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *